خانه / مهندسی معدن / مقالات معدن / اثر سوبسترا یا مواد معدنی و آلی طلا در طیف رامان گرافن

اثر سوبسترا یا مواد معدنی و آلی طلا در طیف رامان گرافن

عنوان فارسی مقاله : اثر سوبسترا یا مواد معدنی و آلی طلا در طیف رامان گرافن

عنوان انگلیسی مقاله : Effect of Gold Substrates on the Raman Spectra of Graphene

 

بخشی از ترجمه فارسی:

اثر سوبستراهای طلا در طیف سنفی رامان raphenayouug کیم کیونگ اوه – حداقل t,t sungh بارک ، t,t کیم سئونک کیو، t ، و Byung,g هی هنگ t,t
T گروه شیمی ، skku.. پیشرفته موسسه فناوری نانوانست . گروه علوم انرژی و ..مرکز بشر رابط نانو تکتولوژی ، دانشگاهsungkyunkwan.هستند سوان ۴۴۰ ، ۷۴۶ ، کره :.. Email نوامبر ۱۲ ، ۲۰۰۹ پیشرفته شده در ۲۲ دسامبر ۲۰۰۹
طیف سنفی رامان از یک ورقه گرافن لایه قرار داده شده در بسترهای طلا مختلف بدست آمد و در زمینه پراکندگیر راجان افزایش و مورد بحث قرار می گیرد .
بسترهای طلا ترکیبی از فیلم حرارتی سپرده طلا و طلا hanoshereلایه نزدیک بسته بندی تشکیل شد .
tthe اثرات . sers..قابل اعضاف بودند هنگامی که تحریک طول موج ۵۱۴ نانومتر بود، در حالی که سیگنال های رامان پیشرفته ۳ – ۵۰ برابر زمانی است که طول موج تحریک ۶۳۳ نانومتر بود . افزایش sers بزرگ اعوجاج طیفی با ظاهر شدن چندین ارتقائ همراه قله و همچنین ارتقاء از قله D گسترده تر .
این پدیده به عنوان تقویت تفسیر در نانوساختار سوبستر اهای طلاست . تفاوت در عوامل افزایش در میان بسترهای طلا مختلف را با یک مدل توضیح داده شده است . که درآن توزیع فضایی و قطبش میدان و جهت درج و رقرگرافن در نظر گرفته مهم است .
واژه های کلیدی : گرافن ، رامان ، طلا ، نانوذرات ، سطح پراکندگی رامان پیشرفته از رخ micromechaniاز بلورهای گرافیت ارائه شده گرافن جدا شده برای اولین بار در ۱ ، ۲۰۰۴ گرافن است از فشرده ترین مواد مورد مطالعه در چند سال گذشته به علت خواص فیزیکی منصر به فرد و برنامه های کاربردی القوه است .
روش های آماده سازی mondayer.با چند لایه گرافن در اندازه های بزرگ و یادر کشورهای بدون کاستی تحت فعلی ۴-۲ developmentاست .
یکی از محبوب ترین روش های غیر مخرب به تجربه و تحلیل برای گرافن سنتز شده ، طیف سنفی رامان است .
با توجه به منحصر به فرد ساختار گروه الکترونیکی ۶ و ۵ پراکندگی رامان از گرافن یک فرآیند طنین حساس به درجه ای از اختلال و تعداد لایه است .
در طیف رامان گرافن در طول موج های قابل رویت ف سه قله را داشته باشند . اوج نزدیکی ۱۵۸۰ سانتی متر – ۰۱ با گروه G تخصیص داده شده است به حرکت انتقالی در هواپیما نامتقارن و در نزدیکی اتم های کربن () است .
این یک فونون منحط نوری حالت در مرکز منطقهBrillaouinاز نقطه متقابل فضای مشبک و توسط یک فرآیند تک رزوناس القا شده است .
قله در نزدیکی ۱۳۰۰ سر ۱۴۰۰ سانتی متر ۱ با گروه D استفاده می شود . inplane.کربن حلقه تنفسی حالت ( و ..حالت ) که در کامل و نوع گرافیت است .
موقعیت اوج به گروه D وابسته است . طول موج تحریک است . که توسط رزوناس دو توضیح داده شده روند در نقطه k از فضای شبکه های متقابل است .
این فرآیند نیاز به پراکندگی در سایت های نفص به منظور صرفه جویی حرکت است .
به همین دلیل گروه D در نظر گرفته شده است . اندازه گیری اختلال در بلورهای گرافیت و غالب در سایت هایز لبه یک لایه تک graphene1و یافت شده است . دو برابر روند تشدید نیز باعث فعال شدن دو فونون ها ، اوج که به نظر می رسد . ۲۶۰۰ تا ۲۸۰۰ سانتی متر .۱ است .
از آنجا که این قله فرکانس نزدیک به دو برابر فرکانس از گروه d آن است که نشان دهیم با D 2 ، در حالی که نویسند گان دیگر اشاره به آن را با old dfashionedگروه G .
یکی دیگر از انواع ساختار ۲ بعدی نزدیک بسته بندی لایه نانوذرات ، که می تواند توسط نانوذرات فشرده سازی به دست آمده پس از جمع آوری شده در رابط مایع ناقطبی در آب ، با لانگوئد – BLOD,ET نوع موانع است .
بسترهعای تولید در این راه به اثبات رسانده اند . SERS موثر سوبستر اهایی ، ۲۵- ۲۸ به عنوان بالا چگالی میدان الکتریکی محلی در تماس با تولید افزایش یافته است .
۴- NO ، ۳۱ ، VOL ، ۲۰۱۰ ۱۰۰۰ ballkorean chem. Soc نقاط بین نانوذرات ، جالب توجه است. از شدت sers به عنوان تعدادی از نانوذرات بسته بندی بسته افزایش یافت ، لایه ها افزایش یافته ، که به عنوان یک لایه بین دو لایه موثر تفسیر شده است . پلاسمون جفت ، علاوه بر به پلاسمون intralayer 2- 28 و coupling
بخش تجربی :
ورقه گرافن بر روی لایه های نازک نیکل با استفاده از روش رسوب شیمیائی بخار حرارتی با متان به عنوان یک ۲- ptecursor سنتز شد .

 

 

 

 

برای دانلود مقاله کلیک کنید.

درباره ی HaMiDrEzA

پاسخی بگذارید